GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 5064028
nr 506 4028
Anders Bruno Liljefors
(1923-1970), Sverige
Vas, Anders Bruno Liljefors (1923-1970) för Gustavsberg, Sverige 1950-tal, brun och gul glasyr, höjd 10, 5 cm, signerad ”ABL Gustavsberg”
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 januari 2008
kl 16:42:00
15/1 16:02:52
16/1 16:12:28
Anders Bruno Liljefors
Läs mer om Anders Bruno Liljefors